Svečiuose „Sidabrinė linija“

Spalio 11 dieną mūsų namuose lankėsi ir su gyventojais ir darbuotojais bendravo „Sidabrinės linijos“ atstovės Justina ir Milda. Jos papasakojo kas yra „Sidabrinė linija“ ir kam ji skirta, paaiškino kaip naudotis šia paslauga.

Senjorų socialinės globos namams 40

2019 metų spalio 1 dieną iškilmingai šventėme Senjorų socialinės globos namų 40-ąjį jubiliejų. Mūsų bendruomenę atvyko pasveikinti Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos socialinės aprėpties departamento socialinės globos įstaigų skyriaus vedėjas Darius Pauliukonis, pirmosios Vyriausybės narių klubo prezidentas Albertas Sinevičius, Švento Kazimiero Ordino Didysis Magistras Henrikas Armoška-Eismontas, kolegos iš socialinės globos namų, draugai, partneriai, rėmėjai. Šventėje dalyvavo gausus būrys Senjorų socialinės globos namų gyventojų, buvusių ir esamų darbuotojų.

Šventės metu ilgamečiams, nepriekaištingai dirbantiems darbuotojams buvo įteiktos Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio bei Vilniaus miesto savivaldybės Mero Remigijaus Šimašiaus padėkos.
Pristatyta neseniai išleista autorės Ramunės Sakalauskaitės knyga „Laiko rankoje. Keturi Senjorų socialinės globos namų dešimtmečiai“, kurioje pasakojama globos namų istorija, pristatomi šiandieninių gyventojų ir darbuotojų portretai, nuotaikos, rūpesčiai ir džiaugsmai.

Svečiai linkėjo senjorams stiprios sveikatos, šiltos ir jaukios namų aplinkos, darbuotojams – neprarasti vilties ir tikėjimo savo darbų prasme.

Už padovanotą šventinį koncertą esame dėkingi Lietuvos muzikų rėmimo fondo bendrijos „Atgaiva“ direktorei Liucijai Stulgienei. Mums dainavo Julija Stupnianek-Kalėdienė (sopranas), Juozas Janužas (tenoras), akomponavo koncertmeisterė Lina Giedraitytė. Renginį vedė Lietuvos nacionalinės filharmonijos koncertų pranešėja Janina Pranaitytė ir muzikologas Vaclovas Juodpusis.

Savanorės iš UAB „Drogas“ šventėje dalyvaujančias senjores papuošė lengvais makiažais. Šventinę nuotaiką kūrė mūsų geriausi draugai „Raudonos nosys Gydytojai Klounai“. Už pagalbą organizuojant šventę taip pat dėkojame UAB „Bijola“, UAB „Ponas balionas“, L‘oreal Paris Baltics, UAB „Elevita“, UAB „Dussmann service“, UAB „Ainava“, UAB „Aka Baltics“.
Už gražiausiais šventės akimirkas dėkojame fotografei Radvilei Juò.

„Mokslas niekada nebus užbaigta knyga…“ A. Einšteinas

Daugeliui rugsėjis asocijuojasi su mokslo metų pradžia, kuri bene svarbiausia yra vaikams, jaunuoliams. Tačiau ugdymui ir lavinimui amžius – ne riba. Tą įrodė ir Senjorų socialinės globos namų gyventojai, kurie stropiai dirbo su kompiuterine programa RehaCom ir lavino savo atmintį, dėmesio koncentraciją, susikaupimą, pastabumą, reakcijos greitį bei kitus pažintinius gebėjimus.

Nuo 2017 metų, bendradarbiaujant su Techninės pagalbos neįgaliesiems centru prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Senjorų socialinės globos namuose vyksta gyventojų kognityvinių funkcijų lavinimas RehaCom sistemos pagalba. Šia sistema jau pasinaudojo ir kognityvinių įgūdžių lavinimo programą baigė 12 SSGN gyventojų.

Programa tęsiasi 2 mėnesius. Dirbama tris kartus per savaitę po 45 minutes. Naudojama speciali supaprastinta RehaCom klaviatūra, kuri ypač tinka vyresnio amžiaus žmonėms, neturintiems gerų įgūdžių naudotis įprasta kompiuterio klaviatūra.

Žolinės

Rugpjūčio 14 dieną šventėme Žolines – Šv. Mergelės Marijos ėmimo į dangų dieną. Tai margaspalvė vasaros pabaigos šventė, kurios metu išlydima vasara ir pasitinkamas artėjantis ruduo. Senovėje buvo tikima, kas nešvęs kartu per Žolinę - tas bus neturtingas. Švęsti Žolinių susirinko nemažai mūsų namų gyventojų ir darbuotojų. Kunigas Algirdas Šimkus pašventino bendruomenę, žolynus, vaišių stalą. Palinkėjo susitelkimo, stiprios sveikatos ir Dievo palaimos. Šventės metu skambėjo mūsų bendruomenę jau ne kartą džiuginančių muzikantų akordeonų garsai. Šventiškai nusiteikę gyventojai kartu su muzikantais dainavo senus, visiems gerai žinomus šlagerius. Ačiū visiems susirinkusiems ir prisidėjusiems prie kupinos malonių įspūdžių šventės.

Choro „Poznańskie Senioritki“ koncertas

10-ojo tarptautinės sakralinės muzikos chorų festivalio „Laudate Dominum“ proga mūsų namuose koncertavo moterų choras „Poznańskie Senioritki“ iš Lenkijos. Moterys dainavo įvairiomis kalbomis ir suteikė mums galimybę pakeliauti po skirtingas pasaulio šalis: Sakartvelą, Meksiką, Kubą, Rusiją, Ispaniją, Afrikos šalis. Mūsų namų gyventojus sužavėjo ne tik skambūs chorisčių balsai, bet ir spalvinga, kiekvienai dainai pritaikyta apranga. Po koncerto svečiai bendravo su gyventojais, dalinosi įspūdžiais.

Paroda „Orų dienoraščiai“

Liepos 1 dieną senjorai kartu su darbuotojais lankėsi Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, kur dalyvavo daugiajutimėje programoje, pritaikytoje senyvo amžiaus asmenims. Parodoje „Orų dienoraščiai“ veiklos vadovė Ieva Petkutė pristatė dešimties islandų, grenlandų ir fareriečių mados dizainerių Skandinavijos šalių gamtovaizdžių įkvėptus kūrinius. Nuoširdžiai dėkojame Ievai ir Simonai už išsamų, įdomų pasakojimą ir šiltą priėmimą muziejuje!

Programa įgyvendinama projekte „Susitikime muziejuje“. Daugiau informacijos apie iniciatyvą ir organizatorius VšĮ Socialiniai meno projektai adresu: www.menasgerovei.lt.

Adomo Dimšos koncertas

Antrus metus mūsų namuose koncertuoja Adomas Dimša. Jaunasis atlikėjas įvairiomis, melodingomis dainomis pradžiugino senjorus. Dėkojame Adomui už gražų pasirodymą ir linkime sėkmės muzikinėje veikloje!

Joninės

Birželio 21 dieną šventėme visų laukiamas Jonines. Šventės metu tradiciškai Jonams ir Janinoms įteikėme ąžuolų lapų vainikus ir proginius medalius. Susirinkusiems koncertavo brolių Augusto ir Algirdo Poškų klasikinių gitarų duetas. „Gaidų pynės“ laureatų atliekami kūriniai maloniai nuteikė šventės dalyvius. Gyventojai kartu su darbuotojais aktyviai dalyvavo šventėje, jungėsi į šokių ratelius, dainavo. Šventės pabaigoje ieškojome paparčio žiedo. Jį suradusieji buvo apdovanoti.

Gerų darbų diena

Birželio 14 d. pas mus sugužėjo minia savanorių iš įmonės Credit24 UAB „IPF Digital Lietuva“. Jie įrengė mūsų globos namams alpinariumą ir padovanojo daug ledų, kuriais vaišinosi senjorai. Džiaugiamės šiltu bendravimu su įmone Credit24 ir pagalba gražinant namų aplinką. Šaunūs įmonės darbuotojai negailėjo nei savo laiko nei pastangų įrengti mums įvairiaspalvį alpinariumą. Vėliau darbuotojai lankė gyventojus jų kambariuose ir vaišino ledais. Labai dėkojame UAB „IPF Digital Lietuva“ už savanorišką darbą, skirtą laiką, geraširdiškumą ir šypsenas.

Svečiuose Dvarakos moterų klubas

Birželio 7 d. pas mus apsilankė „Dvarakos moterų klubas“ su muzikinės meditacijos programa. Meditacijos metu gyventojai su vedančiąja giedojo senovines mantras sanskrito kalba. Mantra - tai susikaupimo priemonė, nuraminanti ir nukreipianti protą viena linkme. Skambėjo varpelių, gongo, „dainuojančių dubenėlių“, klavišinio instrumento melodijos. Šie senoviniai instrumentai, skleidžiantys garsus ir virpesius, leidžia atsipalaiduoti, pasinerti į save, atgauti kūno ir dvasios ramybę. Vėliau senjorams buvo leidžiama patiems išbandyti ir pajusti gongo ir „muzikinių dubenėlių“ skambesį. Meditacijai pasibaigus, moterys vaišino gyventojus savo gamybos saldumynais.
1 2 3 27