Akustinės terapijos ir regeneracijos kabineto atidarymas

Akustinės terapijos ir regeneracijos kabineto atidarymas

Senjorų socialinės globos namuose 2018 m. birželio 10 d. atidarytas akustinės terapijos ir regeneracijos kabinetas. Kabineto įrengimas finansuotas iš Švento Kazimiero Ordino Didžiojo Magistro fondo.
Pasak prof. dr. Vilmantės Aleksienės, bet koks garsas turi poveikį visam žmogaus kūnui, o jei garsas yra sukurtas specialiai, jei tai yra muzika – tai veikia ir mūsų sielą, psichikos sveikatą, savijautą.
„Čia atidaryto vibroakustinės terapijos kabineto įranga leidžia ne tik girdėti muziką, bet ir jausti vibracijas bei matyti pritaikytus vaizdus. Specialiai šiam projektui sukurta muzika turi tikslingą poveikį – yra skirta padėti atsipalaiduoti, užsimiršti, daugeliu atvejų slopina skausmą, pagerina miegą, suteikia energijos“, – sakė prof. dr. V. Aleksienė.
Anot profesorės, muzika žmogų pasiekia dar tada, kai jis yra motinos įsčiose ir jau tada, kai skaičiuoja paskutinius gyvenimo metus.
„Yra atlikta daugybė tyrimų apie muzikos poveikį senjorams, kurie rodo didžiulį senjorų sveikatinimo potencialą. Gerbiamas Edvardas Eismontas šią technologiją atrado ir Lietuvoje žengė pirmuosius žingsnius vibroakustinės terapijos srityje dar prieš 20 metų. Kaip sakoma, obuoliai visur sunoksta panašiu metu, nes pasaulyje prieš dvi dešimtis metų mokslininkai ėmė tyrinėti, kaip panaudoti garsą kaip vibraciją žmogaus kūnui. Praktikoje turime įrodymų, kad tai yra geras dalykas, kurį verta diegti ir bandyti. Išbandyti šią procedūrą noriu rekomenduoti visiems, nes ji yra labai maloni ir naudinga. Sveikinu įdiegus tai ir Lietuvoje“, – kabineto atidaryme kalbėjo Lietuvos muzikos terapijos asociacijos įkūrėja.
Senjorų socialinės globos namų direktorius Vytautas Gricius ir Ordino D. Magistras Henrikas Armoška-Eismontas pasirašė neterminuotą Vibroakustinės terapijos įrangos modulio panaudos sutartį. Kabinetu nemokamai galės naudotis ne tik globos namų gyventojai, bet ir personalas.
Toks pat virbroakustinės terapijos kabinetas prieš keletą metų Ordino iniciatyva buvo įrengtas ir iki šiol veikia Dotnuvos slaugos namuose.
Pasaulyje skiriama kaip vaistas
Lietuvoje muzikos terapija vis dar laikoma alternatyvia gydymo ir terapijos priemone, šią paslaugą teikia vos keletas specialistų.
Senjorų socialinės globos namuose Vilniuje naujai atidarytame kabinete dirbsianti medikė ir muzikos terapeutė Oksana Šleževičiūtė sako, kad teigiamą garsų poveikį pastebi vis daugiau gydymo įstaigų, tačiau nuolatinių darbuotojų kol kas samdyti nesiryžta.
„Daug savanoriauju įvairiose ligoninėse, slaugos namuose, savo baigiamajame darbe taip pat analizavau muzikos poveikį senjorams. Iš praktikos matyti, kad muzika veikia net pačius sunkiausius ligonius – jie bent trumpam pamiršta skausmą, nusiramina, susikaupia. Rezultatas matyti jau po 1-2 mėnesių“, – sako muzikos terpijos specialistė.
Ji džiaugiasi, kad Lietuvoje ši priemonė pamažu skinasi kelią, tačiau pripažįsta, kad dar reikės nemažai laiko pasivyti šioje srityje pažengusias pasaulio šalis.
„Jungtinėse Amerikos Valstijose, Norvegijoje muzikos terapija skiriama kartu su vaistais, kaip lygiavertė arba papildoma priemonė. Judėdami dabartiniu tempu Lietuvoje tokį lygį pasieksime maždaug po 50-ies metų“, – mano O. Šleževičiūtė.
Ypatinga paslauga – ir gerbiamo ordiniečio nuopelnas
„Jei ne šio žmogaus entuziazmas, šios šventės šiandien tikriausiai nebūtų. Jis čia gyvena tik metus, o jau spėjo labai daug nuveikti visų labui – įsteigė sienlaikraštį „Senjorų žodis“, pasiūlė ne vieną gražią idėją, o dabar jam prisidėjus pas mus atidaromas sveikatai naudingas vibroakustinės terapijos kabinetas. Ačiū Petrui Juodelei“, – atidarymo dieną kalbėjo senjorų socialinės globos namų direktorius V. Gricius.
„Stengiamės būti naudingi – Lietuvos kultūrai, menui, švietimui, mokslui, neaplenkiame ir socialinių reikalų. Mūsų organizaciją jungia išskirtiniai žmonės, kurie noriai dalinasi savo laiku, talentais, dėmesiu ir darbais. Vienas konkrečių darbų šiandien yra įgyvendintas čia, socialinės globos namuose. Kviečiu visus tuo pasidžiaugti ir išbandyti šią terapiją“, – sakė Ordino D. Magistras Henrikas Armoška-Eismontas.
Renginyje pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, kuria Ordinas ir Senjorų socialinės globos namai įsipareigojo kartu rengti įvairius kultūrinius renginius, vykdyti socialinę veiklą.

Nuorodos į straipsnį: http://ordinas.lt/lt/vykdomi-projektai/islikimas/senjoru-globos-namuose-ordino-iniciatyva-atidarytas-vibroakustines-terapijos-kabinetas/
https://www.delfi.lt/gyvenimas/grozis_ir_sveikata/atidarytas-vibroakustines-terapijos-kabinetas-padeda-net-sunkiausiems-ligoniams.d?id=78259177

Gerų darbų diena su „Aviva Lietuva“ kolektyvu

Š. m. gegužės 23 d. „Aviva Lietuva“ darbuotojų kolektyvas antrus metus mūsų namams dovanojo gerų darbų dieną. Gausus būrys savanorių aktyviai dirbo: kruopščiai išplovė gyventojų vežimėlius ir vaikštynes, tvarkė sodą bei aplinką, pradžiugino pasodintomis gėlėmis darželyje. Talkos pabaigoje jau tapo tradicija pasodinti ąžuolą mūsų namų sode, kuris ilgus metus primins gerų darbų stiprybę. Dėkojame „Aviva Lietuva“ kolektyvui už socialią ir savanorišką iniciatyvą. Linkime visokeriopos sėkmės darbuose!

„Capital Town“ dovanos

Gegužės 10 dieną nekilnojamo turto agentūros „Capital Town“ darbuotojai dovanojo mums šypsenos dieną. Svečiai atvyko ne tik su plačiomis šypsenomis, bet ir gėlių sodinukais, kuriuos pasodino mūsų globos namų aplinkoje. Taip pat senjorus vaišino saldžiomis braškėmis bei kitais gardėsiais. Dėkojame, kad šypsenos dieną buvote kartu!

Eitminiškių gimnazijos moksleiviai

Saulėtą gegužės popietę mūsų namų gyventojus aplankė Eitminiškių gimnazijos moksleiviai. Mažieji svečiai stebino ne tik savo dainomis, eilėraščiais ir mįslėmis, bet ir mini spektakliu „Ropė“, kurioje buvo įtraukti ir globos namų darbuotojai. Dėkojame moksleiviams už atneštą vasarinę nuotaiką!

Svečiuose – choreografijos mokyklos „Nuotaika“ moksleiviai

Nuostabų gegužės 3 d. rytą mūsų globos namų senjorai susirinko pasižiūrėti nuostabių šokių, kuriuos mums dovanojo choreografijos mokyklos „Nuotaika“ moksleiviai. Jaunų žmonių būrys leido pasinerti į gražiausius prisiminimus ir suteikė dienai pavasarinės šilumos!

Koncertas iš tarptautinio muzikos festivalio ,,Sugrįžimai”

Balandžio 25 d. mūsų namuose koncertavo atlikėjai iš Lietuvos muzikos rėmimo fondo iš 20-ojo tarptautinio muzikos festivalio „Sugrįžimai“ su vadovu Vaclovu Juodpusiu priešakyje. Labai nuoširdžiai norime padėkoti Lietuvos muzikų rėmimo fondui, kurie iš tiesų sugebėjo sušildyti mūsų gyventojų širdis ir padovanojo nuostabų laiką drauge!

Svečiuose ansamblis „Šilo aidai“

Balandžio 6 dieną pavasarinę nuotaiką atnešė Antakalniečių bendruomenės vokalinis instrumentinis ansamblis "Šilo aidai". Svečiai paruošė energingą koncertą, kuris senjorus nunešė į jaunystės dienų prisiminimus.

Velykinė popietė

Balandžio 3 d. sukvietėme namų gyventojus į velykinę popietę. Jos metu tikrinome žinias Velykinėje viktorinoje, ridenome margučius bei skanavome saldžias vaišes.

Kiaušinių dažymas su Vilniaus kolegijos studentėmis

Artėjant gražiausiai pavasario šventei- Velykoms, mūsų globos namuose apsilankė I kurso studentės iš Vilniaus kolegijos. Merginos kartu su senjorais dažė kiaušinius įvairia technika, dalijosi prisiminimais apie Velykų tradicijas, skanavo svečių atneštą gardų tortą.

Svečiuose- merginų choras iš Amerikos koledžo „The Wellesley“

Šiltą pavasario dieną į mūsų namus atvyko neregėti svečiai. Net iš tolimos Amerikos atkeliavo koledžo „The Wellesley“ merginų choras. Choras pasižymėjo ne tik puikiais balsais, jaunatvišku žavesiu bet ir savo dainų repertuaru. Senjorus ypatingai sužavėjo choro profesionalumas ir jų atliekamos dainos lietuvių kalba. Po nuotaikingo koncerto svečiai aplankė gyventojus, dalijosi įspūdžiais. Dėkojame chorui už suteiktas nuostabias emocijas ir gerą nuotaiką!
1 2 3 20